В Австралії загинула кожна четверта коала

14 Jan 2020 | Ukraine | 69 |
В Австралії загинула кожна четверта коала

183 людей в Австралії звинуватили в необережному поводженні з вогнем. Проти 53 відкрили кримінальні справи. Спалювали суху траву попри сувору заборону. Ще 47 затримали, бо викидали недопалки чи сірники.

Лісові пожежі тривають на материку з вересня. Загинули щонайменше 24 людини. Знищено понад 7,3 млн га. Згоріли 2 тисячі будинків.

— Найбільше постраждали ліси, — говорить професор Алан Нессет з університету Сіднея. — Згоріли кілька національних парків. Понад півмільярда тварин залишилися без домівок. Загинули — майже мільйон. Складно точніше сказати. Комах і дрібних жаб ми не рахували. У мережі жартують із цього приводу, але мурахи — важлива час­тина екосистеми. Можуть зникнути види невеликих тварин. Загинули не менше чверті коал.

У країні заборонили барбекю і будь-який відкритий вогонь. У Монт Друітт оштрафували чоловіка, в якого загорілася проводка в гаражі.

— Ще щонайменше два місяці діятиме заборона, — каже поліцейський Петер Нельсон. — Дехто вирішив спалити суху траву чи кущі біля двору, щоб убезпечитися від пожежі. Їм здається, що вони контролюють зону вогню. За таке ув’язнюватимуть. Можна обкопувати будинок. Але вогонь розносить вітер. Зараз думають, що робити з 19-річним палієм. Удавав волонтера. Начебто гасив пожежі й рятував тварин, а насправді — підпалював. Учора один пожежник побачив, що його будинок згорів. Кілька днів не заїжджав додому. Почав проклинати владу й прем’єр-міністра. Хтось це зняв на відео. Чоловіка хотіли звільнити. За день петиція проти цього зібрала майже 100 тисяч підписів.

Лісові пожежі виникають в Австралії щороку. У грудні після удару блискавок спалахнули сухі дерева у штаті Вікторія. За 5 год. вогонь поширився на 20 км. 2019-го в країні була найсильніша за 10 років посуха.