"Смішний" кандидат Зеленський скоротив відставання від Тимошенко: соцопитування

03 Jan 2019 | Ukraine
"Смішний" кандидат Зеленський скоротив відставання від Тимошенко: соцопитування

Центр "Соціальний моніторинг" спільно з Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка провели соцопитування громадської думки. Українці, відповідаючи на запитання дослідження, визначили, хто б опинися у першій п'ятірці кандидатів, якби вибори президента відбулись наступного тижня.

Соціологи констатували, що є явний лідер та чотири кандидати, які виборюватимуть шанс взяти участь у другому турі виборів.

Згідно з даними опитування, які було презентовано 3 січня на прес-конференції у Києві, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко очолила б першу п'ятірку кандидатів.

"Якби вибори президента відбулись наступного тижня, рівень підтримки першої п’ятірки кандидатів був би таким: Юлія Тимошенко - 13,4% серед всіх (18,6% від тих, хто визначився та голосуватиме), Володимир Зеленський - 10,8% (15%), Юрій Бойко - 8,5% (11,8%), Анатолій Гриценко - 8,1% (11,2%), Петро Порошенко - 7,7% (10,7%). Тобто є явний лідер та чотири кандидати, які виборюватимуть шанс пройти до другого туру", - сказано у прес-релізі за результатами опитування.

Також, як повідомляється, 77,8% респондентів заявили, що готові під час виборів президента прийти на виборчі дільниці. А от 17,8% опитаних вказали, що точно не голосуватимуть. Крім того,  4,9% опитаних  або взагалі ще не визначились, чи голосуватимуть, або ухилились від відповіді.

Визначились українці і з тими кандидатами, які викликають у них найбільше невдоволення. Так, найвищий антирейтинг на сьогодні мають нинішній президент Порошенко (ніколи б не проголосували за нього 51,9% опитаних), Тимошенко (28,9%), представник "Опозиційної платформи – За життя" Бойко (24,8%) та голова Радикальної партії Олега Ляшко (22,8%).

Опитування громадської думки проводили з 16 по 22 грудня 2018 року. Воно охопило всю територію країни (за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, АР Крим).

Вибіркова сукупність репрезентативна за віком (населення від 18 років і старші), статтю, типом населеного пункту та регіоном. Всього було опитано 2045 респондентів. Стандартні відхилення за не перевищують 2,2%. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента "віч-на-віч". znaj