Президент України Петро Порошенко заявив, що не проситиме Верховну Раду продовжити воєнний стан в Україні

26 Dec 2018 | Ukraine
Президент України Петро Порошенко заявив, що не проситиме Верховну Раду продовжити воєнний стан в Україні

Про це він заявив на засіданні Ради національної безпеки та оборони України, передає Еспресо.TV.

"Я буду з вами відвертий: якби не вибори, ми б попросили Верховну Раду подовжити цей воєнний стан", - сказав Порошенко.

Президент сказав, що протягом місяця воєнного стану українській владі вдалося досягти не всіх своїх цілей.

"Не все вдалося. Перш за все, не вдалося повернути додому 24 моряків ВМС України. Але я хочу передати слова підтримки президента, верховного головнокомандувача, членів Ради національної безпеки й оборони і українського народу: Україна сьогодні з вами, хлопці. І дуже важливо, що 22 з вас чітко заявили, що вони є військовополоненими відповідно до Женевської конвенції і Росія не має жодної юрисдикції щодо розслідування справ. Росія вчинила акт агресії і буде за це відповідати", - сказав він.  

Нагадаємо, у неділю, 25 листопада, українські військові кораблі здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про свої наміри вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак,замість того, аби забезпечити проходження Керченською протокою, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ.
Невдовзі російські прикордонні кораблі типу "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" "здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України".
ФСБ заявила про "провокацію" України в "російських територіальних водах".
Згодом командування Військово-морського флоту України підтвердило захоплення українських кораблів російськими спецпризначенцями.
Верховна Рада проголосувала за проект Закону про затвердження Указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні".
28 листопада "Суд" окупованого Криму заарештував 24 захоплених у полон Росією українських моряків.
Мінінфраструктури заявило, що Росія штучно блокує прохід суден через Керченську протоку, а загроза закриття Азовського моря є дуже реальною. 
26 грудня о 14:00 президент Петро Порошенко оголосив закінчення воєнного стану в Україні