Легенди НХЛ заговорили українською: тизер найочікуванішої документалки-2019

19 Oct 2018 | Canada
Легенди НХЛ заговорили українською: тизер найочікуванішої документалки-2019

Дворазовий володар Кубка Стенлі у складі «Філадельфії Флаєрз» Орест Кіндрачук, дворазовий володар Кубка Стенлі у складі «Бостон Брюїнз» Джонні Буцик, триразовий володар Кубка Стенлі у складі «Нью-Джерсі Девілз» Кен Данейко, переможець Кубка Стенлі у складі «Піттсбурґ Пінґвінз» Джефф Чичрун, володар Кубка Стенлі у складі «Чікаґо Блек Гокс» Ерік Нестеренко, переможець Кубка Стенлі у складі «Нью-Джерсі Девілз» Брюс Драйвер, триразовий володар Кубка Стенлі у складі «Едмонтон Ойлерз» Майк Крушельницький та найкращий хокеїст всіх часів Вейн Ґрецкі...

Усіх цих легенд Національної хокейної ліги єднає українське походження. А ще те, що з ними зумів поспілкуватися і на основі їхніх історій створює документальну кінострічку режисер з Городенки на Івано-Франківщині Володимир Мула, який здобув славу, відзнявши сиквел «Американська мрія».

Легенди НХЛ заговорили українською: тизер найочікуванішої документалки-2019

Власне, новий проект пана Мули можна до певної міри вважати продовженням "Американської мрії". Бо розповідається в ньому про етнічних українців, предки яких тікали від польського та російського поневолення за океан, поволі ставали на ноги самі і дали змогу проявити себе молодшим поколінням.

«Це безпрецедентний для України документальний фільм. Володарі Кубка Стенлі із українськими коренями вперше з’являться на вітчизняних екранах і повідають свої історії становлення та визнання – зазначає Володимир Мула. – У той же час, це не буде суто спортивна історія. Стрічка наповнена неочікуваними викриттями, історичними знахідками та безцінними артефактами, які розіб’ють вщент утрамбовані роками стереотипи».

Легенди НХЛ заговорили українською: тизер найочікуванішої документалки-2019 - изображение 2

Зйомки документальної стрічки відбуваються у трьох країнах – США, Канаді та Україні. Сценаристом картини виступає відомий телеведучий та документаліст Микола Васильков, а також дослідник Євген Количев.

«Фільм розкриває зв'язок між подіями початку 20-го століття, боротьбою за незалежність від більшовицької Росії, хвилями української еміґрації та сучасними зірковими постатями у північно-американському хокеї» – зазначає пан Васильков.

Прем’єра стрічки під робочою назвою «UKE» запланована на другу половину 2019 року. ua-football