Комітет Ради підтримав звернення до Кабміну про звільнення очільниці МОЗ Супрун

02 Oct 2018 | Ukraine
Комітет Ради підтримав звернення до Кабміну про звільнення очільниці МОЗ Супрун

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав постанову звернення до Кабінету міністрів про звільнення виконувачки обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського.

Про це повідомила голова комітету Ольга Богомолець, передає «РБК Україна».

Зазначають, що присутні члени комітету одноголосно ухвалили рішення.

«Постанову про неспроможність правового статусу керівництва МОЗ, невідповідність займаним посадам та звернення до Кабінету міністрів про звільнення із посад першого заступника охорони здоров'я Уляни Супрун та заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського №8587. Одноголосно проголосовано», — сказала Богомолець.

Богомолець вважає, що навіть після відповідного рішення комітету в Кабміні не буде рішення про звільнення Супрун, передає «Українська правда».

3 квітня Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я висловив недовіру виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я Уляні Супрун і схвалив проект звернення до уряду про її звільнення.

Рішення щодо рекомендації звільнення Супрун комітет ухвалив після  після заслуховування звіту Супрун та її заступників.

Серед численних претензій до Супрун Богомолець назвала стрімке підвищення кількості медпрацівників, які виїжджають за кордон; зниження рівня вакцинації населення; зрив міжнародних закупівель ліків, а також зниження держфінансування лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань.

Проект постанови №5642 внесений до парламенту ще 16 січня 2017 року, ініціаторами постанови є представники «Опозиційного блоку» Ігор Шурма та Олександр Вілкул.

13 грудня минулого року телеканал Прямий з посиланням на власне джерело повідомив, що виконувачка обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун планує піти у відставку. Супрун  заперечила це.