Ізраїль звинуватив Сирію у збитті російського військового літака

19 Sep 2018 | Policy
Ізраїль звинуватив Сирію у збитті російського військового літака

Ізраїль відповів на звинувачення Росії щодо збиття військового літака Іл-20 біля Сирії та заявив, що покладає повну відповідальність за катастрофу на режим Башара Асада.

Про це заявили в армії Ізраїлю.

«Ізраїль висловлює жаль з приводу загибелі екіпажу російського літака, який був збитий сирійськими протиповітряними системами», — заявила ізраїльська сторона.

Сили країни поклали повну відповідальність за збиття російського літака на режим президента Сирії Башара Асада.

Ізраїль також заявив, що його авіація атакувала один з сирійських постів, де мали передавати зброю з Ірану до підтримуваного ним ісламського руху «Хезболла».

Крім того, Ізраїль заявив, що в момент, коли збили російський літак, його винищувачі після проведеної операції вже повернулися в повітряний простір своєї країни.

Так позиція Ізраїлю спростовує версію Міноборони РФ про те, що ізраїльські літаки нібито «прикривалися» російським під час обстрілу сирійськими силами.

Пізно ввечері 17 вересня російський військовий літак Іл-20 з 14 військовими на борту зник над Середземним морем в 35 кілометрах від узбережжя Сирії. У Міністерстві оборони Росії визнали, що літак збили зенітні комплекси союзної Сирії, проте «підставили його під удар літаки Ізраїлю». Офіційно в МО Росії повідомили про загибель 15 військових.

Пізніше в Росії заявили, що залишають за собою право на «адекватні дії у відповідь». У посольстві Ізраїлю в Росії відмовилися коментувати журналістам заяви Міноборони РФ про причетність до збиття літака.

З води підняли уламки збитого літака. У Міноборони РФ заявили, що місце падіння — в 27 кілометрах на захід від населеного пункту Баніас сирійської провінції Латакія.

У Кремлі відреагували на збиття біля Сирії військового літака РФ Іл-20 та пообіцяли «проаналізувати ситуацію». Також Кремль погодився з твердженням Міністерства оборони РФ про те, що літак РФ збили нібито через дії Ізраїлю.

Посла Ізраїлю викликали в Міністерство закордонних справ Росії.