83 людини загинуло: хто винен в такій кількості жертв пожежі в Греції?

26 Jul 2018 | Policy
83 людини загинуло: хто винен в такій кількості жертв пожежі в Греції?

У грецькому уряді заявили, що причиною такої великої кількості жертв під час лісових пожеж в Греції є самовільні забудови.

За словами міністра оборони країни Паноса Камменоса, зведення житлових конструкцій у лісистій місцевості на узбережжі без дозволу є злочином.

В інтерв'ю BBC він повідомив, що саме через такі споруди виявилися заблокованими шляхи для проїзду пожежних та для рятування місцевих жителів із зони лиха.

Греція в жалобі за загиблими під час пожеж, що стало найбільшою природною катастрофою в історії країни.

За офіційними даними, щонайменше 83 людини загинули у вогні. Однак пошукові групи вважають, що кількість загиблих збільшиться.

Десятки людей зникли безвісти.

Пан Камменос приїхав до одного з районів біля Афін, де була пожежа. Там його зустріли обурені місцеві жителі.

Вони звинуватили владу, що лишила людей без допомоги.

"Ви без всіляких пояснень лишили людей горіти. Ви нас залишили на милість Божу", - сказала міністру одна місцева жителька.

Як виникла пожежа і чому так швидко поширюється?
Лісові пожежі є звичним явищем для Аттики у сухі літні місяці. Однак масштаби зазвичай менші. Сьогодні у Греції вирує найбільша пожежа з 2007 року, коли стихія забрала життя в понад 60-ти людей.

Метеорологи повідомляють, що з неділі, 22 липня, Греція "перебуває в полоні хвилі гарячого повітря". Температура в країні коливається від 37 до 41 градусів. Потужні вітри дуже швидко розносять вогонь.

Які наслідки пожежі?
Місцеві жителі та туристи тікали на пляжі на схід від Афін, рятуючись на човнах, оскільки вогонь стрімко поширюється. Стихія нищить на своєму шляху ліси, ферми, сотні будинків та автомобілів.

Пожежа у Греції

Масштаби пожежі у Греції біля Афін

Греція

Губернатор Аттики ввів у регіоні надзвичайний стан. За повідомленнями місцевої влади селище Маті "практично припинило існування".
Греція

Департамент національної оборони Греції оприлюднив кадри аерозйомки, на яких видно руйнівні наслідки пожеж. На цих відео можна побачити цілі квартали вигорілих будинків та знищені ділянки лісу. На деяких вулицях видно скупчення десятків обгорілих авто.

Напередодні в країні оголосили триденну жалобу.

Пожежі. які охопили південний схід Греції, виявилися для країни наймасштабнішими в історії.

Найбільше людей загинуло в популярній для туристів Маті в 40 км від Афін. Кілька десятків людей не змогли виїхати та загинули, задихнувшись димом прямо в своїх будинках та автомобілях.

Сотні пожежників борються з вогнем, рятувальники на човнах та вертольотах евакуюють людей.

За інформацією Червоного Хреста, у дворі одної з вілл біля Маті, знайшли тіла 26 дорослих та дітей

Пожежа у Греції